O mnie

Witaj Rodzicu!

Twoje dziecko jest w wieku szkolnym, a Ty szukasz sposobów na rozwiązanie problemów z koncentracją, czytaniem czy pisaniem? Zależy Ci na prawidłowym rozwoju intelektualnym dziecka i poprawie jego umiejętności szkolnych? Świetnie trafiłeś!

Nazywam się Agnieszka Łubkowska i od ponad 16 lat pomagam dzieciom, młodzieży i osobom dorosłymi, którzy mają problem z czytaniem, skupieniem się czy pisaniem. Specjalizuję się w zaawansowanych metodach korygowania dysleksji, ADHD, dyskalkulii i dysgrafii. Pomagam też tym uczniom, którzy nie mają takich kłopotów, ale zależy im na rozwoju intelektualnym, szybszym czytaniu, przyswajaniu wiadomości i ich zapamiętywaniu.

Lata praktyki pozwoliły mi na wypracowanie najskuteczniejszych metod nauczania. Od ponad 15 lat podczas zajęć indywidualnych stosuję z kursantami w różnym wieku treningi czytania, pisania i koncentracji.

W 2006 r. ukończyłam pełne szkolenie z metody Davisa w Davis Learning Foundation w Wielkiej Brytanii i uzyskałam certyfikat Davis Dyslexia Association International w USA . Jako licencjonowany facilitator, pracowałam  tą metodą przez 12 lat, do 2018 roku.

Obecnie w czasie zajęć wykorzystuję również różnorodne metody, które trafiają w sedno indywidualnego problemu edukacyjnego i są dostosowane do wieku i realnych możliwości dzieci i osób dorosłych z dysleksją. Są to: metody stymulacji słuchowej ForBrain, metoda Dennisona, Buzana, Mindfulness, Smart Hand Model, metoda sekwencyjna, metoda sylabowa, ćwiczenia wielozmysłowe, ćwiczenia ruchowe-wzrokowo-słuchowe, kreatywna ortografia, reguły mnemotechniczne oraz autorskie ćwiczenia prowadzące do prawidłowej syntezy tekstu w naszym języku oraz jego głębokiego rozumienia i zapamiętania.

Jestem również trenerem umiejętności poznawczych – prowadzę zajęcia grupowe z zakresu: skutecznej nauki, szybkiego czytania, technik pamięciowych, treningów pamięci dla młodzieży i dorosłych. Przez kilka lat miałam ogromną przyjemność pracować jako nauczyciel akademicki, przekazując nauczycielom Montessori swoją wiedzę z zakresu korygowania dysfunkcji edukacyjnych.

Dziś chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem, a idea moich działań jest bardzo prosta: chciałabym, żeby wszystkie dzieci miały równe szanse rozwoju. Żeby rodzice byli świadomi tego, że problemy z nauką często nie wynikają z lenistwa lecz z pewnych deficytów, z którymi dziecko poradzi sobie z pomocą rodzica, o ile ten będzie dysponował odpowiednimi narzędziami. Chciałabym aby rodzice, niezależnie od miejsca zamieszkania, np. oddaleni od dużych ośrodków, gdzie można uzyskać pomoc, mieli dostęp do wiedzy, metod i rozwiązań, dzięki którym ich dzieci znacząco poprawią swoje umiejętności szkolne. Dlatego przygotowałam dla Ciebie obszerny kurs video “Od dyslektyka do czytelnika”, zawierający cały wachlarz gotowych narzędzi terapeutycznych, dzięki którym możesz pomóc swojemu dziecku nauczyć się czytania płynnego i poprawnego

Dlaczego doskonale rozumiem dzieci i dorosłych z deficytami w skupieniu?
Sama przez długi czas borykałam się z tym problemem! Krok po kroku uczyłam się i odkrywałam metody pracy z ciałem i umysłem, które doprowadziły mnie, a teraz moich małych i dorosłych klientów do świetnej koncentracji, która jest podstawą wszystkich intelektualnych zadań.

Codziennie obserwuję jak uczniowie korzystający z moich lekcji robią ogromne postępy w sferze edukacji, ale także przestają bać się odrzucenia ze strony rówieśników i tego, że wciąż zostają w tyle za resztą klasy. Przestają traktować naukę jako przykry obowiązek, nabierają pewności siebie, a ich umiejętności poznawcze rosną z dnia na dzień.

Prywatnie uwielbiam zwierzęta i wolny czas spędzam walcząc o ich prawa i opiekując się nimi. Jestem też autorką książki „Elementarz dla dzieci z dysleksją” wyd. Nasza Księgarnia. Od sierpnia 2018 jest również do nabycia kolejna pozycja mojego autorstwa – „Nauka liczenia’”, przeznaczona dla dzieci z trudnościami w uczeniu się matematyki.

Lubię patrzeć na zmianę jaka zachodzi w uczniach. Ich progres jest dla mnie największą nagrodą.
Zapraszam Cię więc serdecznie do skorzystania z narzędzi, dzięki którym będziesz mógł w sposób świadomy stymulować rozwój poznawczy i intelektualny swojego dziecka.