O mnie

Witaj Rodzicu!

Twoje dziecko jest w wieku szkolnym, a Ty szukasz sposobów na rozwiązanie problemów z koncentracją, czytaniem czy pisaniem? Zależy Ci na prawidłowym rozwoju intelektualnym dziecka i poprawie jego umiejętności szkolnych? Świetnie trafiłeś!

Nazywam się Agnieszka Łubkowska i od ponad 15 lat pomagam dzieciom, młodzieży i osobom dorosłymi, którzy mają problem z czytaniem, skupieniem się czy pisaniem. Specjalizuję się w zaawansowanych metodach korygowania dysleksji, ADHD, dyskalkulii i dysgrafii. Pomagam też tym uczniom, którzy nie mają takich kłopotów, ale zależy im na rozwoju intelektualnym, szybszym czytaniu, przyswajaniu wiadomości i ich zapamiętywaniu.

Lata praktyki pozwoliły mi na wypracowanie najskuteczniejszych metod nauczania. Od ponad 15 lat podczas zajęć indywidualnych stosuję z kursantami w różnym wieku treningi czytania, pisania i koncentracji.

W 2006 r. ukończyłam pełne szkolenie z metody Davisa w Davis Learning Foundation w Wielkiej Brytanii i uzyskałam certyfikat Davis Dyslexia Association International w USA . Jako licencjonowany facilitator, pracowałam  tą metodą przez 12 lat, do 2018 roku.

Obecnie w czasie zajęć wykorzystuję również różnorodne metody, które trafiają w sedno indywidualnego problemu edukacyjnego i są dostosowane do wieku i realnych możliwości dzieci i osób dorosłych z dysleksją. Są to: metody stymulacji słuchowej ForBrain, metoda Dennisona, Buzana, Mindfulness, Smart Hand Model, metoda sekwencyjna, metoda sylabowa, ćwiczenia wielozmysłowe, ćwiczenia ruchowe-wzrokowo-słuchowe, kreatywna ortografia, reguły mnemotechniczne oraz autorskie ćwiczenia prowadzące do prawidłowej syntezy tekstu w naszym języku oraz jego głębokiego rozumienia i zapamiętania.

Jestem również trenerem umiejętności poznawczych – prowadzę zajęcia grupowe z zakresu: skutecznej nauki, szybkiego czytania, technik pamięciowych, treningów pamięci dla młodzieży i dorosłych. Przez kilka lat miałam ogromną przyjemność pracować jako nauczyciel akademicki, przekazując nauczycielom Montessori swoją wiedzę z zakresu korygowania dysfunkcji edukacyjnych.

Dziś chętnie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem, a idea moich działań jest bardzo prosta: chciałabym, żeby wszystkie dzieci miały równe szanse rozwoju. Żeby rodzice byli świadomi tego, że problemy z nauką często nie wynikają z lenistwa lecz z pewnych deficytów, z którymi dziecko poradzi sobie z pomocą rodzica, o ile ten będzie dysponował odpowiednimi narzędziami. Chciałabym aby rodzice, niezależnie od miejsca zamieszkania, np. oddaleni od dużych ośrodków, gdzie można uzyskać pomoc, mieli dostęp do wiedzy, metod i rozwiązań, dzięki którym ich dzieci znacząco poprawią swoje umiejętności szkolne. Dlatego przygotowałam dla Ciebie cały wachlarz gotowych narzędzi, w formie filmów video, dzięki którym możesz pomóc swojemu dziecku.

Dlaczego doskonale rozumiem dzieci i dorosłych z deficytami w skupieniu?
Sama przez długi czas borykałam się z tym problemem! Krok po kroku uczyłam się i odkrywałam metody pracy z ciałem i umysłem, które doprowadziły mnie, a teraz moich małych i dorosłych klientów do świetnej koncentracji, która jest podstawą wszystkich intelektualnych zadań.

Codziennie obserwuję jak uczniowie korzystający z moich lekcji robią ogromne postępy w sferze edukacji, ale także przestają bać się odrzucenia ze strony rówieśników i tego, że wciąż zostają w tyle za resztą klasy. Przestają traktować naukę jako przykry obowiązek, nabierają pewności siebie, a ich umiejętności poznawcze rosną z dnia na dzień.

Prywatnie uwielbiam zwierzęta i wolny czas spędzam walcząc o ich prawa i opiekując się nimi. Jestem też autorką książki „Elementarz dla dzieci z dysleksją” wyd. Nasza Księgarnia. Od sierpnia 2018 jest również do nabycia kolejna pozycja mojego autorstwa – „Nauka liczenia’”, przeznaczona dla dzieci z trudnościami w uczeniu się matematyki.

Lubię patrzeć na zmianę jaka zachodzi w uczniach. Ich progres jest dla mnie największą nagrodą.
Zapraszam Cię więc serdecznie do skorzystania z narzędzi, dzięki którym będziesz mógł w sposób świadomy stymulować rozwój poznawczy i intelektualny swojego dziecka.