Terapia dysgrafii

Trening ręki i nauka pisania dla uczniów z dysgrafią

Twoje dziecko pisze w taki sposób, że nikt poza nim samym nie potrafi go rozczytać? Litery są koślawe, słowa wychodzą poza linie, a dziecko przy pisaniu bardzo szybko się męczy i traci skupienie?

Być może jest to dysgrafia, a ten trening jest właśnie dla niego. Kurs ten to zawsze zajęcia indywidualne, trwa on 22 godziny. Realizowany jest od poniedziałku od piątku przez 4 godziny dziennie lub od poniedziałku do czwartku przez 5 godzin dziennie (plus 2 godziny konsultacji online). Ostatniego dnia zajęć rodzic uczy się ćwiczeń i kontynuuje pracę w domu. Zajęcia są przeznaczone dla uczniów od 10 roku życia.

Trening jest zwykle modyfikowany w zależności od potrzeb i obejmuje:

 1. Usprawnianie ramienia, przedramienia, nadgarstka, dłoni i palców – ćwiczenia rozruchowe, ćwiczenia zręcznościowe, ćwiczenia manualne właściwe
 2. Dobranie właściwego narzędzia pisarskiego
 3. Ćwiczenia pisania z użyciem opaski grafomotorycznej
 4. Ćwiczenia grafomotoryczne

   

  • skorygowanie nieprawidłowego chwytu narzędzia pisarskiego
  • utrwalanie prawidłowego chwytu trójpalcowego dynamicznego
  • pisanie rozdzielne znacząco poprawiające czytelność
  • korygowanie zaburzeń koordynacji ruchowej i wzrokowo ruchowej
  • korygowanie postawy w czasie pisania
  • nadawanie literom właściwych kształtów
  • korygowanie kierunku kreślenia litery
 5. Przywracanie orientacji i prawidłowej percepcji, nadawanie literom właściwych, czytelnych kształtów, lepienie alfabetu z plasteliny (o metodzie Davisa możesz przeczytać w książkach R. Davisa: „Dar dysleksji” oraz „Dar uczenia”).

Bonus:

Klienci korzystający z zajęć indywidualnych otrzymują dostęp do wszystkich pakietów video.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

Koszt: 3500 zł

Zaliczka w kwocie 500 zł jest gwarancją rezerwacji uzgodnionego terminu.

Zajęcia odbywają się w Pokrzywnicy, 38 km od Warszawy, 15 km od Pułtuska. W pobliżu znajdują się liczne atrakcje: Zalew Zegrzyński, rozlewiska Narwii z plażami, stadniny z nauką jazdy.

Zapisy i informacje o wolnych terminach: Agnieszka Łubkowska tel. 502 905 754

Kurs ten realizuję również on-line. W takim wypadku pracujemy we troje – rodzic cały czas uczestniczy w zajęciach. Cena kursu w wersji on-line to 3000 zł.

Dla tych z Państwa, którzy nie mogą skorzystać z zajęć indywidualnych ze mną, przygotowałam obszerny kurs video „Od dyslektyka do czytelnika”. Jest on owocem moich ponad 16-letnich doświadczeń terapeutycznych. Teraz, dzięki temu kursowi każdy może sam nauczyć czytać swoje dziecko płynnie i poprawnie.

 

Pismo ucznia 11-letniego przed zajęciami i bezpośrednio po nich (obie notatki sporządzane w czasie lekcji).