Terapia dysgrafii

Trening ręki i nauka pisania dla uczniów z dysgrafią

Twoje dziecko pisze w taki sposób, że nikt poza nim samym nie potrafi go rozczytać? Litery są koślawe, słowa wychodzą poza linie, a dziecko przy pisaniu bardzo szybko się męczy i traci skupienie?

Być może jest to dysgrafia, a ten trening jest właśnie dla niego. Kurs ten to zawsze zajęcia indywidualne, trwa on 22 godziny. Realizowany jest od poniedziałku od piątku przez 4 godziny dziennie lub od poniedziałku do czwartku przez 5 godzin dziennie (plus 2 godziny konsultacji online). Ostatniego dnia zajęć rodzic uczy się ćwiczeń i kontynuuje pracę w domu. Zajęcia są przeznaczone dla uczniów od 10 roku życia.

Trening jest zwykle modyfikowany w zależności od potrzeb i obejmuje:

 1. Usprawnianie ramienia, przedramienia, nadgarstka, dłoni i palców – ćwiczenia rozruchowe, ćwiczenia zręcznościowe, ćwiczenia manualne właściwe
 2. Dobranie właściwego narzędzia pisarskiego
 3. Ćwiczenia pisania z użyciem opaski grafomotorycznej
 4. Ćwiczenia grafomotoryczne

   

  • skorygowanie nieprawidłowego chwytu narzędzia pisarskiego
  • utrwalanie prawidłowego chwytu trójpalcowego dynamicznego
  • pisanie rozdzielne znacząco poprawiające czytelność
  • korygowanie zaburzeń koordynacji ruchowej i wzrokowo ruchowej
  • korygowanie postawy w czasie pisania
  • nadawanie literom właściwych kształtów
  • korygowanie kierunku kreślenia litery
 5. Przywracanie orientacji i prawidłowej percepcji, nadawanie literom właściwych, czytelnych kształtów, lepienie alfabetu z plasteliny (o metodzie Davisa możesz przeczytać w książkach R. Davisa: „Dar dysleksji” oraz „Dar uczenia”.)

Bonus:

Klienci korzystający z zajęć indywidualnych otrzymują bezpłatny dostęp do wszystkich pakietów video z mojej platformy: www.e-akademiarodzicow.pl.  Jeśli zakup filmów instruktażowych nastąpił przed zapisem na zajęcia, kwota ta zostaje odjęta od kosztu zajęć stacjonarnych.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

Trening pisania to spotkania indywidualne trwające 20 godzin (plus 2 godziny konsultacji on-line). W przypadku dzieci, ostatniego dnia zajęć rodzic uczy się niektórych technik, aby kontynuować pracę w domu.

Zajęcia odbywają się w Pokrzywnicy, 38 km od Warszawy, 15 km od Pułtuska. W pobliżu znajdują się liczne atrakcje: Zalew Zegrzyński, rozlewiska Narwii z plażami, stadniny z nauką jazdy. Dla osób dojeżdżających z daleka – możliwość zakwaterowania w niedalekiej odległości od miejsca gdzie pracujemy.

Koszt: 3000 zł

Zaliczka w kwocie 500 zł jest rezerwacją uzgodnionego terminu.

Zapisy i informacje o wolnych terminach: Agnieszka Łubkowska tel. 502 905 754

Pismo ucznia 11-letniego przed zajęciami i bezpośrednio po nich (obie notatki sporządzane w czasie lekcji).

Jeśli nie możecie Państwo wziąć udziału w zajęciach indywidualnych, zapraszam serdecznie do udziału w kursie on-line dla rodziców, dzięki któremu nauczycie się wszystkich technik i ćwiczeń, które stosuję podczas zajęć stacjonarnych. Początek: 5 kwietnia 2020.