Trening koncentracji

Trening koncentracji

Pewnie nie ma osoby lub dziecka, które nie doświadczyłoby od czasu do czasu problemów z koncentracją. Najczęściej te kłopoty mają charakter krótkotrwały – są spowodowane zmęczeniem lub przebodźcowaniem. Istnieje jednak spora grupa dzieci, u których problemy z koncentracją mają charakter trwały. Wynika to z mnóstwa czynników, niekiedy niezależnych od dziecka i rodzica. Nie na wszystkie mamy wpływ, natomiast procesy uwagi można trenować dokładnie tak, jak trenujemy nasze mięśnie.

Ten kurs jest przeznaczony dla dzieci, które:
  • mają trudności w skupieniu na zadaniach umysłowych
  • szybko odczuwają męczliwość w czasie zadań intelektualnych
  • mają problemy z nadpobudliwością utrudniającą skupianie się
  • odczuwają stres i napięcie

W czasie zajęć uczymy się:

  • jak błyskawicznie zredukować stres i napięcie swoje i dziecka podczas odrabiania lekcji.
  • technik, które dotleniają zmęczony mózg przed zadaniami umysłowymi
  • metod, które niwelują nadpobudliwość i gonitwę myśli przeszkadzających w czytaniu i nauce
  • ćwiczenia, które pozwalają utrzymywać uwagę na jednym zadaniu i stopniowo redukować niechciany natłok myśli utrudniający uczenie się i zapamiętywanie.

Bonus:

Klienci korzystający z zajęć indywidualnych otrzymują bezpłatny dostęp do wszystkich pakietów video z mojej platformy: www.e-akademiarodzicow.pl  Jeśli zakup filmów instruktażowych nastąpił przed zapisem na zajęcia, kwota ta zostaje odjęta od kosztu zajęć stacjonarnych.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

Kurs ten to zawsze zajęcia indywidualne, trwa on 22 godziny. Realizowany jest od poniedziałku od piątku przez 4 godziny dziennie lub od poniedziałku do czwartku przez 5 godzin dziennie (plus 2 godziny konsultacji online). Ostatniego dnia zajęć rodzic uczy się ćwiczeń i kontynuuje pracę w domu. W przypadku dzieci, ostatniego dnia zajęć rodzic uczy się metod i ćwiczeń, aby kontynuować pracę w domu.

Zajęcia odbywają się w Pokrzywnicy, 38 km od Warszawy, 15 km od Pułtuska. W pobliżu znajdują się liczne atrakcje: Zalew Zegrzyński, rozlewiska Narwii z plażami, stadniny z nauką jazdy.

Koszt: 3000 zł

Zaliczka w kwocie 500 zł jest rezerwacją uzgodnionego terminu.

Zapisy i informacje o wolnych terminach: Agnieszka Łubkowska tel. 502 905 754