Domowa Nauka Liczenia

DOMOWA NAUKA LICZENIA – PROGRAM MENTORINGOWY DLA RODZICÓW

Program ten jest przeznaczony dla rodziców dzieci w wieku szkolnym, które mają problem z nauką liczenia na podstawowym poziomie, czyli do 100. W czasie zajęć nauczysz się jak uczyć/prowadzić swoje dziecko, aby nauczyło się ono dodawać, odejmować, mnożyć i dzielić w obrębie 100.

Prawie każde dziecko na początku nauki liczenia potrzebuje metod multisensorycznych, aby zrozumieć matematykę. Są to techniki i ćwiczenia, które opierają się na myśleniu konkretnym, a nie abstrakcyjnym.

Jednak system szkolny dość szybko zmusza dziecko do posługiwania się myśleniem abstrakcyjnym, gdy tymczasem dziecko jest jeszcze na zupełnie innym etapie rozwojowym.

Dzięki ćwiczeniom, których nauczę Was podczas 5 spotkań (każde trwa ok. 1 godziny lub odrobinę dłużej, w zależności od potrzeb) Twoje dziecko nauczy się liczyć, wykorzystując wszystkie zmysły!

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O PROGRAMIE:

✅ Program składa się z 5 spotkań on-line. Podczas każdego z nich pracujemy we troje: rodzic, dziecko i ja. Oprócz spotkań na żywo otrzymasz dodatkowo filmiki instruktażowe zawierające demonstracje kluczowych ćwiczeń.

✅ Dostęp do kursu video jest bezterminowy. Indywidualne konsultacje są do wykorzystania w ciągu 12 miesięcy od daty zakupu programu mentoringowego.

✅ Najważniejszym założeniem tego programu jest umiejętne pokierowanie nauką liczenia, aby nie „przeskoczyć” zbyt szybko od konkretu do abstrakcji. Większość dzieci ze zdiagnozowaną dyskalkulią i te bez diagnozy, ale nie umiejące nauczyć się liczyć tradycyjnymi metodami, zazwyczaj potrzebują dłużej operować na konkretach (włączając w to dotyk i przemieszczanie niewielkich przedmiotów), aby móc przejść do kolejnego etapu.

✅ Tym kolejnym etapem jest operowanie na konkretach w wyobraźni, bez przemieszczania przedmiotów. Ten etap jest często ignorowany przez tradycyjny system szkolny, a bez niego dziecku, którego myślenie abstrakcyjne jest jeszcze w powijakach, jest on absolutnie niezbędny.

✅ Dopiero gdy drugi etap jest nieźle opanowany, przeprowadzamy dziecko do operacji na cyfrach, czyli takiego liczenia, jakiego wymagają od niego w szkole.

✅ Aby wykonywać nawet podstawowe operacje matematyczne potrzebna jest zdolność skupienia. Jeśli Twoje dziecko ma problem z koncentracją, nauczę Was jak tę koncentrację trenować. Bez dobrego skupienia dziecko nawet nie jest w stanie zapamiętać, jakie liczby ma do siebie dodać, więc dobra koncentracja to absolutna podstawa nauki liczenia.

✅ Aby trening się powiódł, niezbędna jest aktywna współpraca dziecka zarówno podczas spotkań, jak i w czasie pracy z Tobą. Jego motywacja będzie kluczem do sukcesu!

✅ Program ten, mimo że mnóstwo tu działań manualnych i użycia wyobraźni jest treningiem logiki oraz pracy przez analogię. Nie zawiera on „sztuczek” typu rymowanki, wierszyki i inne podpórki, które w żaden sposób nie trenują myślenia matematycznego.

✅ Aby odbyć ten trening będziesz potrzebować ok. 1 kg białej plasteliny (Allegro). Może się przydać również moja książka „Nauka Liczenia”, ale nie jest niezbędna.

BONUS

W ramach ceny za ten program otrzymujesz wszystkie kursy video dostępne na mojej platformie. Mogą okazać się dla Ciebie pomocne, jeśli Twoje dziecko ma również problem z ze skupieniem, czytaniem i dysgrafią. Kursy video są dostępne bezterminowo.

UWAGA: Proszę o kontakt telefoniczny, abyśmy mogli upewnić się, czy jestem w stanie pomóc w Waszym konkretnym przypadku. Zapraszam do kontaktu.

Koszt programu: 999 zł

Zapisy i informacje: Agnieszka Łubkowska tel. 502 905 754