Terapia dyskalkulii

Dyskalkulia – przyjazna nauka liczenia

Zajęcia te przeznaczone są dla dzieci, które mają problem ze z nauką liczenia na podstawowym poziomie przy pomocy tradycyjnych metod.

W zależności od potrzeb program może zawierać pracę z:

  • prawidłowym odczytywaniem cyfr,
  • dodawaniem,
  • odejmowaniem,
  • mnożeniem,
  • dzieleniem,
  • rozumieniem zadań z treścią
  • tworzenie modeli do matematycznych słów-pułapek czy wyrażeń-pułapek takich jak: razy, o ile więcej itp
  • poczuciem czasu i kalendarzem.

Jak pracujemy?

Program zawiera ćwiczenia oraz zabawy, które ułatwią dziecku z dyskalkulią opanowanie podstaw liczenia. Prawie każde dziecko z problemami w matematyce potrzebuje na początku nauki liczenia metod multisensorycznych, które wykorzystują myślenie na konkretach. Aby rozwiązać zadanie dziecko musi umieć czytać ze zrozumieniem, znać znaczenie pojęć matematycznych oraz znać zasady, które kryją się za wykonaniem jakiegoś zadania. Program ten zawiera ćwiczenia, które w sposób interaktywny i przystępny dla dziecka pomagają zrozumieć znaczenie pojęć i wyrażeń występujących w zadaniach z treścią, takich jak: więcej, mniej, suma, różnica, iloraz, iloczyn, tuzin, o ile więcej/mniej, ile razy więcej, odjąć, dodać, wynik, parzysty, nieparzysty. Aby wykonywać, nawet podstawowe operacje obliczeniowe, dziecko musi posiadać przyzwoitą umiejętność koncentracji. Dlatego zajęcia zawierają ćwiczenia obniżające napięcie i poprawiające skupienie oraz niwelujące swoiste poczucie zamętu, którego doświadczają dzieci z dyskalkulią.

Bonusy

Klienci korzystający z zajęć indywidualnych otrzymują bezpłatny dostęp do wszystkich pakietów video z mojej platformy: www.e-akademiarodzicow.pl . Jeśli zakup filmów instruktażowych nastąpił przed zapisem na zajęcia, kwota ta zostaje odjęta od kosztu zajęć stacjonarnych.

Organizacja Zajęć

Trening liczenia to spotkania indywidualne trwające 22 godziny.  Realizowany jest od poniedziałku do piątku przez 4 godziny dziennie lub od poniedziałku do czwartku przez 5 godzin dziennie (plus 2 godziny konsultacji online). Ostatniego dnia zajęć rodzic uczy się ćwiczeń i kontynuuje pracę w domu.W przypadku dzieci, ostatniego dnia zajęć rodzic uczy się metod, które powinny być kontynuowane w domu.

Zajęcia odbywają się w Pokrzywnicy, 38 km od Warszawy, 15 km od Pułtuska. W pobliżu znajdują się liczne atrakcje: Zalew Zegrzyński, rozlewiska Narwii z plażami, stadniny z nauką jazdy.

Koszt: 3500 zł

Zaliczka w kwocie 500 zł jest rezerwacją uzgodnionego terminu.

Kurs ten realizuję również on-line. W takim wypadku pracujemy we troje – rodzic towarzyszy dziecku przez cały czas. Cena kursu w wersji on-line to 3000 zł.

Zapisy i informacje o wolnych terminach: Agnieszka Łubkowska tel. 502 905 754